68_20240627_101412.png

Zhodnocení sezóny 2023/2024

V uplynulém ročníku 2023/2024 přihlásil florbalový oddíl Světlá nad Sázavou do soutěží 13 družstev. Již tradičně se povedlo zaplnit kompletní ženskou strukturu. Muži přihlásili 3 dospělé kategorie.

Nejmladší florbalové naděje – elévové a elévky – odehrály skvělou sezónu pod vedením trenérů Kořána a Mareše. V průběhu prokázali velký herní progres. Stejně jako jejich starší kolegyně a kolegové hrající za mladší žáky a žákyně. V sezóně se jim dokonce 3x povedlo vyhrát turnaj O Mistra Posázaví. Do budoucna je jasné, že má florbalový oddíl na čem stavět.

Starších žáků, hrající Ligu Vysočiny, se před sezónou ujal Petr Baloun a dodal jim nový směr. Pod jeho vedením se dokázali umístit na 6. místě z 12 týmů, přičemž zaznamenali 16 výher, 3 remízy a 14 porážek.

Starší žákyně měly letos dva týmy. První z nich hrál Ligu Vysočiny starších žákyň systémem 3+1. Tento tým vedl Tomáš Rosecký a působily v něm spíše mladší hráčky nebo začátečnice. I tak se jim povedlo vyhrát několik důležitých zápasů a v příštím roce si již vyzkouší „velký pětkový“ florbal. Druhý tým starších žákyň vedl Martin Karbaš. Tento tým hrál systémem 5+1 Ligu starších žákyň skupinu 3. V této soutěži se děvčata setkávala s týmy ze Středočeského kraje a Prahy. Soutěž se jim povedlo oživit a pro většinu soupeřů byly příjemným překvapením. Kapitánce Nele Severové se povedlo vyhrát i celé bodování soutěže.

Tradičně úspěšný tým dorostenek vyhrál svoji soutěž—1.ligu dorostenek-skupinU 5 i letos. V baráži o postup na Mistrovství ČR se jim postavily soupeřky z IBK Hradce Králové, které jim tentokrát vystavily stopku. I tak si tým zaslouží poděkování za předváděné výkony v průběhu sezóny.

Juniorky hrající 2. ligu juniorek– skupinu 5 dokázaly v konkurenci dalších pěti týmů-IP Polná SK Jihlava, FbC Písek, SK Meťák České Budějovice, Banes Florbal Soběslav a Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn nad Vltavou celou soutěž vyhrát. Z dvaceti odehraných duelů si připsaly 52 bodů (za 17 výher, 1 prohru v prodloužení a 2 prohry) s celkovým konečným skóre 157 vstřelených branek ku 27 obdrženým.

Ženy se představily v 1.lize – Východní části. V průběhu sezóny měly jejich výkony vzestupnou tendenci. Hlavně v závěrů sezóny dokázaly potrápit i soupeře z předních příček. V play-off bohužel podlehly týmu Aligators Šitbořice. Za zmínku stojí vítezství Šárky Kudlové, která dokázala ovládnout z pozice obránce celé bodování soutěže a také speciální formace, které po celou sezónu držely první příčku v úspěšnosti přesilovek i oslabení.

Mužskou dospělou složku hájila v letošním roce tři družstva. Muži „A“ hrající Regionální ligu mužů skupinu V. se po základní části umístili na druhé příčce. Z osmnácti zápasů si připsali 41 bodů za 13 výher, 1 prohru v prodloužení a 4 prohry v základním hracím čase. Podařilo se jim vstřelit 113 branek a 61 jich dostali. Celkově druhé místo jim zajistilo postup do baráže, kde se kromě nich představily týmy z Pelhřimova „B“, Sabots Jihlava, Banes Soběslav a 1. Fbk Tábor. Systém baráže spočívá v tom, že hraje každý s každým a do divize postupují dva nejlepší týmy. První kolo se odehrálo v Pelhřimově, kde se světelští muži utkali s domácím Pelhřimovem, kterému podlehli 7:0. Ve druhém zápase dne si poradili s Táborem, který porazili vysoko 12:6. Druhé kole proběhlo o týden v později v Táboře. V prvním zápase se střetli se Saboty z Jihlavy, kterým překvapivě podlehli 10:7. Na závěr vyzvali Soběslav, kterou porazili 9:4 a ve velmi zamotané skupině jim patřilo 2. místo, čímž si zajistili možnost postupu do Divize.

Muži „C“ hráli Ligu Vysočiny mužů( kde působil i „B“ tým světelských) se umístili na první příčce. Z jednadvaceti odehraných zápasů pouze dvakrát našli svého přemožitele. Celkově si tak připsali 57 bodů a celou ligu vyhráli s velkým náskokem před druhým Žďárem nad Sázavou. Nejvíce se bodově dařilo Martinu Pavelkovi, který si připsal 90 kanadských bodů za 51 gólů a 39 asistencí a stal se tak celkovým vítězem kanadského bodování.

Závěrem je nutné poděkovat městu Světlá nad Sázavou a všem sponzorům za podporu, kterou poskytli našemu florbalovému oddílu.