60_20240416_095640.jpg

Výsledkový servis ze druhého dubnového víkendu

V sobotu ke svým utkáním odjely juniorky a starší žákyně.Starší žákyně ukončily svoji sezonu v pražské soutěži pětkového florbalu v dobré formě. Hrálo se v Kunraticích, kde jí i začaly v létě na Salming Cupu po soustředění. A i tentokrát je v sobotu 13. dubna 2023 přivítalo slunečné počasí.

Sklo Bohemia Světlá n/S : Prague Tigers Nehvizdy 2:1

Zápas ,ve kterém se holkám ze spousty akcí nedařilo skórovat. Aktivitu na hřišti přetavily ve výhru až na konci, kdy po time-outu poslali na hřiětě nejsilnější formaci. Svoji hru holky začaly hrát až od druhé půlky. Výborný výkon podala V. Čápová.

BLACK ANGELS : Sklo Bohemia Světlá n/S 2:7

V nastaveném trendu žákyně pokračovaly hned od začátku zápasu. Trenér Karbaš hráčky chválí za plnění pokynů a týmovost, kdy se prosadilo hned šest střelců! Soupeře, se kterým se jim celou sezonu nedařilo, konečně dokázaly porazit vysokým výsledkem. Ke konci zápasu nastupila i lajna mladších hráček, které dokázaly zahrát vyrovnanou partii. Po tomto zápase žákyně vyhrávají svou skupinu. Posila na lavičce D. Kořánová jim přinesla štěstí. Soň Jelínková přichází v urputných soubojích o florbalku. Výsledkově jednoznačný zápas, ale herně byl soupeř blízko k vyrovnanějšímu skóre.

Sklo Bohemia Světlá n/S : TJ Sokol Nové Strašecí 4:5

Souboj o první místo. Zápas světelské holky zastihl po dlouhé přestávce v lehkovážném rozpoložení. Samo to nejde a rychle v zápase prohrávají . Celý zápas se jim dařilo dotahovat a jen těsně prohrávají , když neproměňují stoprocentní šance se soupeřem, který už jen bránil soustředil se na tvrdost. Dobrá zkušenost a opět se ukázalo, že tým se za sezonu zlepšil, kdy jsme s tímto soupeřem minule vysoko prohráli.

Něco ze statistik. Tým skončil jako druhý v klasickém bodovém ohodnocení . V KVB čtrnáctý z dvaceti týmů, což úplně neodpovídá realitě. Z důvodu nastavení soutěže, kdy byl týmu přidělen poslední koš, kam  se pravidelně vracely. Tým vstřelil nejvíce branek v celé soutěži. Skončil druhý v počtu výher. Kapitánka týmu Nela Severová ovládla kanadské bodování celé soutěže a skončila druhá v počtu vstřelených branek. Eliška Karbašová skončila pátá v asistencích a i další hráčky se výrazně zapsaly do statistik soutěže.

Trenér Karbaš děkuje všem hráčkám, rodičům, fanouškům a klubu za sezonu a bude se těšit na další, kdy se ukázalo, že máme dost široký kvalitní kádr.

Zvláštní poděkování Snipers Třebíč: E. Hotová. SK JeMoBu: A. Vydrová a Bulldogs Brno: více hráček během sezony, které se podílely na úspěšném tažení soutěží.

Sestava: V. Čápová, L. Róková, A. Teclová, N. Severová, V. Kořánová, E. Hotová, Z. Daňková, S. Jelínková, N. Vávrová, A. Vydrová, A. Švorcová, B. Sekotová, E. Karbašová.

Trenéři: M. Karbaš, D. Kořánová.

Juniorky, stejně jako starší žákyně, odjely v sobotu 13.dubna 2024 do Soběslavi. 

Světlá nad Sázavou – Týn nad Vltavou 12:0 (5:0, 4:0, 3:0)

Světlá nad Sázavou - Meťák České Budějovice 9:0 (4:0, 3:0, 2:0)

Před tímto turnajem realizační tým řešil významné problémy se sestavou, neboť většinu týmu trápil už delší dobu  kašel. Nakonec odjelo šest statečných, které mimořádně doplnily dvě holky z Golčova Jeníkova.

S Týnem nad Vltavou juniorky jednoznačně potvrdily roli favorita, neboť se hrálo jen na jednu branku. Po 5 gólech vsítily Marie Bartošková a Kristýna Milfaitová.

S Meťákem České Budějovice, juniorky naposledy prohrály, proto k tomuto zápasu přistoupily velmi zodpovědně a odvážným výkonem hned v první třetině nasměrovaly zápas k jasnému vítězství. Čtyřmi brankami se blýskla Bartošková, po 2 gólech zaznamenaly Milfaitová a Chmelová.

Před posledním turnajem 27. dubna 2024,který se bude konat opět v Soběslavi, zůstávají juniorky zatím na druhé příčce tabulky se ztrátou dvou bodů na Jihlavu, přičemž ale mají dohrávku se Soběslaví k dobru. Zisk titulu v této soutěži mají tedy ve svých rukou.

Sestava: Bláhová – Bartošková, Chmelová, Blažková - Hartlová, Milfaitová, Zabloudilová, Petrová, trenér Jan Bláha