18_20231106_102150.jpg

Výsledkový servis ze 4. listopadu 2023

Sobotní den patřil zápasům mužů, dorostenek, mladším žákům a žákyním.

Mladší žáci a žákyně odjeli do Pelhřimova. Žáci odehráli prvním zápas proti družstvu domácího Pelhřimova. Toto utkání se jim moc nevyvedlo, neboť ho prohráli 10:2. Po pauze a promluvě od trenéra Mareše už na turnaji nepoznali porážku. Druhý tým Pelhřimova zvládli porazit 8:5 a tým z JeMoBu dokonce 16:2. Mladší žákyně si připsaly první výhru v sezóně, když porazily tým Spartak Pelhřimov-Girls 7:5.Remízu 5:5 si připsaly s týmem Pacovských Honzíků. V dalších zápasech podlehly týmům z Pehřimova 10:4 a JeMoBu 15:4.

Dorostenky odehrály své zápasy v Písku. Velmi těžký turnaj zvládly po vyrovnaných duelech skvěle, když si připsaly cenných 6 bodů. V prvním zápase přehrály své soupeřky z Milevska poměrem 5:3. Druhý zápas proti domácímu Písku dokonce 6:3. Díky dvěma výhrám se vrátily na první příčku tabulky. Podle trenéra Roseckého jde úroveň soutěže nahoru a je k vidění hezký florbal. 

Muži "A" vyrazili v sobotu 4.listopadu ke dvěma zápasům do Třebíče, kde se utkali se Sabots Jihlava a ASK Bystřicí nad Pernštejnem. První na programu byl souboj se Saboty, kteří tradičně patří mezi nejsilnější mužstva, o čemž svědčí několik titulů z minulých let. Již od začátku zápasu bylo znát, že je soupeř nachystaný, jak po fyzické, tak mentální stránce a bojuje o to, aby muže připravil o dosavadní neporazitelnost. Oba týmy hrály na pokraji svých možností. Pochvalu od trenéra Trtíka si muži zasloužili za to, že se nenechali vyprovokovat ba ani náznakem nalomit a chirurgicky zpracovávali soupeře. Postupně se jim dařilo navyšovat náskok a zároveň nenechali soupeře tvořit nebezpečné příležitosti. Bohužel na konci zápasu došlo k ojedinělému neuhlídání soupeře, který se dostal až k zakončení přímo před brankou. Skóre 7:1 je pro nás tak velkým úspěchem. Druhý zápas s Bystřicí probíhal v klidnějším tempu, kde se soupeř stavěl do hlubokého obranného bloku na vlastní polovině, kterým se však dařilo procházet, ale zakončení nebylo přesné. Při skóre 3:0 došlo k souhře několika nedůrazů a soupeři se podařilo vyrovnat na 3:3 s čímž končila 2. třetina. Ve třetí třetině muži nepropadli panice, naopak si zdůraznili čeho se vyvarovat a čím odpovědět, což vedlo v závěrečné části k 4 brankám a pouze jedné na straně soupeře. Konečné skóre 7:4 pak vypadá jako vyrovnanější souboj než první utkání, ačkoli to bylo ve skutečnosti přesně naopak.