Výsledkový servis z třetího únorového víkendu

O víkendu nastoupily k zápasům ženy, juniorky a dorostenky. A byly 100%.

V sobotu 17. února 2024 odehrály dorostenky domácí turnaj, na kterém vsítily před početným publikem 25 branek. V prvním zápase si světelské dorostenky poradily se soupeřkami z Třebíče poměřem 9:0. Druhý zápas proti TJ Centropen Dačice taktéž ovládly poměrem 16:3.V obou zápasech na ně čekaly týmy ze spodku tabulky, ve kterých  potvrdily roli favorita. Kromě Zuzky Daňkové se zapojily všechny hráčky kádru dorostenek. Před klíčovým turnajem celé sezóny holky předvedly výborné výkony, které musely potěšit fanoušky. Předposlední turnaj základní sezóny odehrají v neděli 3.března 2024 v Písku, kde se utkají s přímými konkurenty o výhru v soutěži, s Pelhřimovem a Pískem.

Sestava: Tereza Čechová - Markéta Chmelová, Nicol Neubauerová, Soňa Jelínková, Klára Němečková, Eliška Karbašová - Nela Severová, Magdalena Doležalová, Nikol Severová, Laura Karasová, Kristýna Milfaitová, Veronika Bohuňková, Adéla Švorcová, Kristýna Štrálová, Kateřina Mottlová, Adéla Fantová, Ema Píšková, Lucie Róková, trenér Rosecký

Na ně navázaly ženy, které se utkaly s druhým týmem tabulky IBK Hradec Králové, se kterým v sezóně prohrály dvakrát vždy jen o jeden gól.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou - IBK Hradec Králové 7:4 (3:3, 3:1, 1:0)

1. A. Doležalová (Kudlová), 4. Bartošková, 12. Kudlová (A. Tichá), 27. A. Doležalová (Kudlová), 36. Váňová (Beránková), 40. Hermannová, 42. A. Doležalová (Hermannová) - 10. Kautská (Miholová), 14. Miholová (Kautská), 16. Tlapáková (Drahokoupilová), 32. Benešová (Kozlová)

Ženy  do zápasu vstoupily výtečně, hned se ujaly vedení nejprve 2:0 a poté 3:1. Soupeř do přestávky srovnal na 3:3. Ve druhé třetině vsítily oba týmy o jednom gólu. Klíčovou akcí se stal gól z přesilové hry po trefě Viktorie Váňové, které asistovala Veronika Beránková. Naopak ženám se podařilo přestát několik šancí Hradce, aby Renata  Hermannová ke konci druhé třetiny zvýšila na 6:4. Ve třetí třetině nás Hradec zatlačil, ale branku vsítila jen kapitánka Andrea Doležalová. V napínavém závěru plném emocí si světelské ženy už zkušeně náskok pohlídaly a připsaly si tak již páté vítězství za sebou v roce 2024. Velké poděkování patří stovce fanouškům, kteří neúnavně podporovali holky za dalším triumfem.
Nyní na ženy čekají poslední dva zápasy základní části, kdy bez ohledu na výsledek obsadí osmou příčku tabulky. V sobotu 24. února v SH Světlá nad Sázavou přivítají Aligators Šitbořice, v neděli 25. února od 14 hodin v SH Golčův Jeníkov vyzvou Hattrick Brno.
Sestava: Kristýna Bartošová, Tereza Bláhová - Veronika Beránková, Šárka Kudlová, Marie Bartošková, Nikola Doležalová, Eva Tichá, Renata Vašková - Andrea Doležalová, Renata Hermanová, Viktorie Váňová, Aneta Tichá, Dagmar Stránská, Karolína Urbanová, Veronika Císařová, Klára Chmelová, Adéla Hartlová, trenér Tomáš Rosecký

Posledním týmem, který o tomto víkendu hrál, byl tým juniorek.

Světlá n/S – SK Jihlava 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

1. Karasová (Milfaitová), 15. Doležalová (Vašková), 16. Milfaitová (Karasová), 31. Karasová z trestného střílení - 17. Prokšová, 34. Šustrová (Levová)

Zápas s Jihlavou o první místo holky zvládly skvěle, když dokázaly zužitkovat početní výhodu i herní kvalitu. Do Týna nad Vltavou s nimi odjelo i šest fanoušků, kteří pomohli holkám zvládnout možná klíčový duel o vítězství v soutěži. Po úvodním krásném gólu po kombinaci Kristýny Milfaitové s Laurou Karasovou se na další gól čekalo až na konec první třetiny, kdy se důrazem prosadila Magdaléna Doležalová. Na začátku druhé třetiny proměnila standardku Kristýna Milfaitová a dorostenky tam vedly již 3:0. Po snížení od Veroniky Prokšové ozdobila zápas proměněným trestným střílením kapitánka Laura Karasová. Jihlava už jen snížila na konečných 4:2.

Kvůli několika neodehraným zápasům, tak juniorky zůstávají zatím na druhé příčce tabulky, ale při zvládnutí dohrávek mají reálnou šanci se dostat na první příčku před Jihlavu.

Sestava: Bláhová – Bartošková, Vašková, Chmelová, Neubauerová - Štrálová, Hartlová, Karasová, Milfaitová, Severová, Doležalová, Sýkorová, Zabloudilová, Mottlová, trenér Rosecký