40_20240206_103206.jpg

Výsledkový servis z prvního únorového víkendu

Muži "C" jsou v sezóně stále 100%. Třetí výhru v řadě si připisuje tým žen. Mládežnickým týmům se dařilo zpola.


Sobotní turnaj mužských rezerv se nesl v duchu vysokých výher pro muže "C", kteří se představili ve dvou domácích utkání po vánoční pauze, která trvala i celý leden a natěšenost tak byla znát, neboť soupeři z Dačic  nadělili porážku 14:2 a v klubovém derby proti "B" týmu zvítězili 25:1.  Trenér Trtík je rád, že jeho svěřenci zahájili rok vítězně, ale v každém případě se musí dál soustředit na další zápasy a to hlavně v "A" týmu.

Jejich kolegové z "B" týmu kromě zmiňovaného zápasu, odehráli ještě jeden proti Žďáru nad Sázavou, který také prohráli poměrem 8:15.

Starší žáci (posíleni o tři starší žákyně) se v sobotu představili v upravené hale pořadatelského klubu v Pelhřimově.
TJ Centropen Dačice : Sklo Bohemia Světlá n/S 8:4

Tým Dačic táhli vysocí hráči, kteří sbírají zkušenosti i v dorostenecké lize, což Světlé zatím chybí. První třetina skončila vyrovnaně 2:2. Od druhé třetiny se  hra začala přiostřovat a bylo jen otázkou času, kdy někdo z týmu soupeře bude vyloučen. Třetí část byla v úspěšnosti zakončení na straně Dačic a při přesilovce světelští dokonce  inkasovali. Video: https://www.youtube.com/watch?...

Orel Kněžice : Sklo Bohemia Světlá n/S 2:8

Zápas, ve kterém soupeř s žáky držel krok jen první třetinu. Poté následovala nudná bramboračka ve druhé třetině, jak zápas okomentoval i rozhodčí. Poslední dějství již bez odporu soupeře, který rezignoval. Video: https://www.youtube.com/watch?...

Sklo Bohemia Světlá n/S : Spartak Pelhřimov 2:0

Velice vyrovnaný duel s asi nejflorbalovějším týmem dne, který má momentálně jedničku v bráně na Vysočině, což nebylo tentokrát vidět, když se zaskvěl naopak náš golman P. Sobotka a vychytal i trestné střílení v úplném konci utkání. Tým odehrál nejhezčí zápas, kdy došlo k dosazení hráčů na posty, kde je vidí trenér a došlo k zjednodušení hry na naší půlce. Video: https://www.youtube.com/watch?...

Sestavy: P. Sobotka, M. Zeman, A. Procházka, S. Jelínková, P. Chaloupek, N. Severová, D. Hanek, V. Bárta, J. Krpálek, E. Karbašová, L. Daněk

Nedělní turnaj žákyň 3+1 se poprvé odehrál v Měříně, kam odjelo 8 hráček. Holkám se výsledkově vedlo střídavě, když Žďár n/S a Měřín porazily, ale prohrály s JeMoBu a Jihlavou. Tentokrát se cely turnaj nesl spise v bojovném duchu, florbalové krásy příliš nepobral. Sestava: v brance Ema Píšková, v poli hrály Zuzana Daňková, Nela Stolínová, Natka Vávrová, Lucka Róková, Anička Langpaulová, Adriana Teclová, Eliška Jelínková trenér Tomáš Rosecký. Další turnaj čeká holky až na konci března ve Žďáře nad Sázavou. 

Nedělní turnaj mladších žáků a žákyň proběhl také v pelhřimovské hale. Mladším žákyním se moc nedařilo  a tak si na turnaji připsaly 4 prohry, když v posledním zápase smolně dostaly gól v posledních dvou vteřinách a nepovedlo se jim tak udržet remízu. Oproti tomu mladší žáci zapsali pouze 1 porážku, 1 remízu a 2 výhry, kdy si zvlášť proti Dačicím zastříleli a vyhráli tak vysoko 37:1.

Ženy po náročné cestě do Horní Suché zapsaly další 3 cenné body do tabulky.  Zápas se pořádně rozběhl až v 7.minutě, kdy se dokázala prosadit Kudlová. Do té doby byl přerušován řadou technických potíží s časomírou. Poté přišly dva zásahy hráček z Horní Suché. Skóre se v první třetině měnilo naposledy v 19. minutě, kdy na 2:2 srovnala Franclová.  Druhou třetinu dokázaly ženy ovládnout poměrem 3:2, kdy se prosadila Doležalová, Kudlová a Urbanová. Do šaten se tak odcházelo za stavu 5:4 pro světelské ženy. Ve třetí části zkompletovala hattrick Kudlová. Na její gól ovšem dokázaly ženy z Horní Suché  ještě odpovědět a tak potřebnou jistotu přinesla v závěru dvěma zásahy Hermannová.  

Další utkání čeká světelské ženy již tuto sobotu ve Svitavách, kde se střetnou s týmem domácích. Bude se jednat o velmi napínavé utkání, neboť proběhne přímý boj o 8. místo tabulky.