Výsledkový servis z prvního herního víkendu v novém roce

Světelským týmům se v novém roce dařilo.

V sobotu 6.ledna 2024 se představilo družstvo starších žákyň 3+1 v Lize Vysočiny v domácí hale. Před zraky mnoha rodičů a kamarádů se jim vedlo skvěle. Třikrát dokázaly zvítězit a to nad Žďárem nad Sázavou, Jihlavou a Moravskými Budějovicemi, pouze s Měřínem prohrály. Domácí prostředí holkám natolik svědčilo, že odehrály zatím nejlepší turnaj v sezóně. V bráně je výrazně podržela gólmanka Ema Píšková, navíc téměř každá hráčka dala i gól. "Doufám, že výkonnostní progres holek bude nadále pokračovat", uvedl trenér Tomáš Rosecký. V bráně chytala Ema Píškova, v poli se hrálo na tři trojky: Adéla Fantová, Zuzana Daňková, Bára Sekotová, Lucie Róková, Viktorie Čápová, Eliška Jelínková, Adriana Teclová, Nikol Smolová a Natálie Vávrová, trenér Tomáš Rosecký.

Muži "B" vyrazili v sobotu do Golčova Jeníkova, kde se odehrálo 11. kolo ligy Vysočiny mužů. V prvním povánočním
zápase se utkali s týmem Snipers Třebíč “C”, se kterým už se střetli v 5. kole a podlehli mu nelichotivě 6:13. Třebíč nastoupila s odhodláním zopakovat drtivou výhru a znovu deklasovat tým ze Světlé. Od prvního hvizdu naopak musel třebíčský tým odvracet útočné výpady světelských útočníku. Třebíč také zásobila golmana Coufala spoustou střel, které však dokázal likvidovat. V čase 11:59 byl vyloučen hráč Třebíče Pešek za nedovolenou vzdálenost  a Světlá šla do přesilovky, ale bohužel v 31. sekundě přišel zbytečný faul našeho hráče s číslem 14 Marka Didiáše. Hra 4 na 4 a následné oslabení našeho týmu gól nepřinesl. Ten padl až v 13:30 a to pro naší radost do brány Třebíče. A to bravurním slalomem hráče Andreje Čapka, který prošel mezi obránci a následovně vymetl růžek branky. V této euforii náš tým neuvěřitelně tlačil na navýšení náskoku, ale opak se stal pravdou. V čase 26:33 se po nedorozumění, o té doby dobře pracující obrany prosadil hráč Snipers Nechvátal. A srovnal tak stav utkání na 1:1. Ve 3.třetině vypukl urputný boj, v čase 33:36 hráč Snipers Kulhánek katapultoval našeho obránce Ondřeje Mareše přes hrazení a vyloužil si trest. To byla vhozená rukavice pro světelský tým, kterou bohužel nedokázali využít. ale ti 16 sekund před koncem 3.třetiny byl vyloučen světelský hráč Michal Košut za sekání, Třebíč stejně jako Světlá nedokázala přesilovou hru zužitkovat a tak tedy došlo na nájezdy. Ze světelských střelců se, ale neprosadil ani jeden, oproti tomu třebíčský Nechvátal nájezd zvládl a tím přisoudil světelskému týmu jen jeden bod, ale i ten se počítá neboť se jedná o jejich premiérový bod v této sezóně. Ve druhém zapase se náš tým utkal se Salamandrou. Průběh tohoto zápasu byl diametrálně odlišný od předchozího utkání proti Snipers. V první třetině sice Světlá dokázala svému soupeři vzdorovat, to se zlomilo v průběhu zápasu a tak po skončení utkání svítilo na tabuli skóre 3:12 ve prospěch soupeře.

Muži " C" nastoupili ke dvěma zápasům v Golčově Jeníkově proti Salamandře Apoly a Snipers Třebíč "C". V prvním zápase došlo bohužel hned z kraje utkání ke zranění našeho předního hráče Martina Pavelky, což znamenalo dohrát utkání v 7 hráčích do pole, což první 2 třetiny nebyl větší problém a vytvořili jsme si náskok 4:1, ale ve třetí třetině byl soupeř neúprosný a nevynechal jediný souboj, čímž se začínal projevoval úbytek sil. V zakončení se nám již přestalo dařit a obranné návraty byly o to náročnější. Soupeři se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, kde jsme se již stáhli do obranného valu a těsný náskok ubránili. Každopádně se jednalo o nejnáročnější utkání sezóny. Druhý zápas s Třebíčí muži rozehráli děsivě a stav po první třetině 0:3 pro soupeře nevěstil nic dobrého. V každém případě v hráčích zůstalo odhodlání a vědomí, že až vyklepou nejhorší únavu z nohou a srovnají se pohybově se soupeřem, tak lze do utkání zpět naskočit. I přes vysokou neefektivitu v zakončení se nakonec ve třetí třetině z rukou kapitána podařilo srovnat na 3:3 a následně nejmladší člen týmu Michal Baloun rozhodl přesnou střelou k tyči z hezky připravené situace. Následně ještě z přesilové hry skóre pojistil starší brácha Petr a mohlo se slavit.

V neděli 7. ledna 2024 odjeli elévové a elévky do Pacova. Kde oba týmy prožívaly rozdílný den. Děvčatům se podařilo 2 zápasy vyhrát, 2 zápasy prohrály. Tým kluků vyhrál 1 zápas a 3 zápasy prohráli vinou střeleckého trápení.  Ovšem i tak si turnaj dokázali užit.

Starší žáci se představili v neděli 7. ledna 2024 před domácím publikem.  V prvním zápase nastoupili proti týmu Snipers Třebíč, kterému po 30 minutách nakonec podlehli pouze o jedinou branku. Zápas tak dopadl lépe pro soupeře, který vyhrál 5:4. Do druhého zápasu proti Pelhřimovu, šli kluci do boje s velkým odhodláním a taky to tak vypadalo. Soupeři z Pelhřimova nadělili 3 góly a pouze jeden smolný gól zapadl za záda světelského gólman. Na výsledku to však nic nezměnilo a kluci si připsali další 3 cenné body do tabulky. V posledním zápase je čekal těžký soupeř v podobě draků z Havlíčkova Brodu. Utkání bylo velice vyrovnané a úrovní připomínal zápas hru seniorských týmů.  V zápase se však prosadili jen světelští kluci a po výhře 2:0 se mohli radovat z šesti bodů, které na tomto turnaji ukořistili. "Jako trenér bych chtěl kluky pochválit, jak se kousli po prvním zápase. Nic nevzdali a ukázali čeho jsou schopni", okomentoval turnaj trenér Baloun.

Na nedělní turnaj do Třebíče 7.ledna 2024 dorostenky odjížděly značně oslabené, neboť chyběly hned čtyři hráčky základní sestavy, navíc holky čekal přímý duel o první místo s Pelhřimovem, který je dosud jako jediný dokázal v sezóně porazit. Ale holky předvedly svou sílu, když zvládly na jedničku takto těžký duel. Hrál se naprosto vyrovnaný zápas, kdy se po bezbrankové první třetině dostaly do vedení krásným gólem po kombinaci mezi Eliškou Karbašovou a zakončující Laurou Karasovou. Na konci druhé třetiny je nutno ocenit férový počin trenéra hostů Jana Knězů, který odmítl hrát přesilovku po nejasném vyloučení naší hráčky. Ve třetí třetině Pelhřimov vyrovnal ze standardní situace, ale na to jsme reagovali opět nádherným gólem, když střela Soni Jelínkové přesně zapadla do šibenice. Pak dorostenky dostaly diskutabilní branku, neboť hostující hráčka tečovala nahození zřejmě při postavení v brankovišti. Ale nakonec se štěstí obrátilo na naši stranu a dvě minuty před koncem skončilo nahození od Nikči Neubauerové  v brance po teči pelhřimovské hráčky. A stav byl 3:2 pro Světlou. Druhý zápas dorostenky potvrdily roli favorita, když nad Dačicemi zvítězily 12:0.Další turnaj bude opět náročný, neboť je čeká v sobotu 20.ledna 2024 v Pelhřimově nejdříve nebezpečný tým z Milevska, a poté opět souboj o udržení první příčky, tentokrát s Pískem, před kterým vedou tabulku o tři body. Sestava: Čechová - Němečková, Jelínková, Karbašová, Neubauerová, Doležalová, Nikol Severová, Karasová, Chmelová, Štrálová, Bohuňková a Mottlová, trenér Rosecký