58_20240410_095034.jpg

Výsledkový servis z prvního dubnového víkendu

Sobotní den patřil mladším žákům, žákyním a rezervním týmům mužů. Neděle starším žákům a dorostenkám.

Sobotní herní den zahájila družstva mladších žáků a žákyň ve světelské sportovní hale. Na domácím turnaji se jim vedlo odlišně. Tým chlapců dokázal zapsat po dobrých výkonech 3 výhry, poslednímu soupeři podlehli z důvodu nedostatku sil. Děvčata na turnaji prohrála všechny zápasy, ale některé pouze těsným rozdílem. 

Po mladších dětech se představily mužské rezervy, kterým se vedlo také velmi odlišně. Tým mužů "C" dokázal vyhrát oba zápasy, leč proti soupeři Salamandra to byl velmi těsný zápas, který museli muži otáčet. Nakonec zápas vyhráli v poměru 6:5. Druhý zápas proti Třebíci "C" už naplno projevili svoje zkušenosti a kvalitu a zaslouženě tak vyhráli 14:3. To světelskému týmu "B" se v malém počtu nevedlo. Připsali si tak dvě vysoké porážky. 

V neděli 7.dubna 2024 odehrály dorostenky v domácí hale osmifinále play-off s IBKHradec Králové.
Světlá n/S - IBK Hradec Králové 2:7 (0:3, 2:1, 0:3)
18. Milfaitová (Švorcová), 19. Švorcová (Milfaitová)
Světlá n/S - IBK Hradec Králové 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
8. Nikol Severová (Nela Severová)
Před zápasem se dal čekat vyrovnaný duel, což se herně ukázalo, i když výsledek hovoří jednoznačně pro Východočešky. Před úžasnou kulisou 150 diváků světelačky jednoduchými chybami u vlastní branky dovolily soupeřkám získat náskok čtyř gólů. Potom se povedlo dvěma brankami snížit, bohužel několik dalších šancí skončilo na břevně. A konec zápasu dopadl úplně stejně jako začátek, kdy Hradec vstřelil jednoduché góly.
Do druhého zápasu tak dorostenky musely zkusit stáhnout náskok pěti branek Hradce. To se sice nepovedlo, ale výkonem musely holky diváky nadchnout. Komentář trenéra Roseckého po zápase: "Po covidu jsme dokázali dvakrát vyhrát naši skupinu i postoupit na MČR. Bohužel potřetí za sebou se to nepovedlo, ale musím před holkami smeknout za celou sezónu, jak jsme ji zvládali. Hradec Králové byl těžký soupeř, čekal jsme vyrovnaný duel. To se potvrdilo, leč my udělali mnoho chyb, které soupeř nemilosrdně trestal. My naopak nastřelili snad čtyři břevna, nebylo nám prostě dnes před skvělou kulisou přáno. Druhý zápas byl naprosto vyrovnaný, ale náskok z prvního rozhodl o postupu. Nemáme se za co stydět, pořád jsme oddíl z malého města oproti našim soupeřům. Jsme vděčni plné hale, jak fanclub holky neúnavně hnal celou sezónu. Ale dneska s úžasnou výzdobou to bylo prostě top. Zápas byl férový, nakonec postoupil o něco lepší tým."
Poděkování připravili rodiče a kamarádi z fanclubu holkám, když je překvapili nádhernou výzdobou haly, vstupní bránou do haly i neúnavným povzbuzováním, což ocenili i trenéři soupeřek.
Sestava: Tereza Čechová - Markéta Chmelová, Klára Němečková, Eliška Karbašová, Soňa Jelínková - Nela Severová, Laura Karasová, Kristýna Milfaitová, Veronika Bohuňková, Adéla Švorcová, Kristýna Štrálová, Kateřina Mottlová, Nicol Neubauerová, Nikol Severová, Magdalena Doležalová, Lucie Róková, Adéla Fantová, Zuzana Daňková, trenér Tomáš Rosecký

Na poslední turnaj do Pelhřimova odjeli v neděli 7. dubna 2024 starší žáci v počtu pouze 11 lidí i s golmanem a bylo to znát. Jelikož hrály holky baráž, navíc bylo dost hráčů nemocných, tak musel trenér Baloun povolat i kluky z mladších žáků, které tímto za jejich předvedené výkony moc chválí. V prvním zápase proti Třebíči žáci nedokázali pohlídat jednoho hráče z 1.ligy, který vstřelil většinu gólů a proto prohráli těsně 8:6. V druhém zápase proti domácímu Pelhřimovu kluci nedokázali vstřelit ani jednu branku a soupeři také podlehli 0:4. V posledním zápase sezóny jsme nastoupili proti Havlíčkovu Brodu. Zde byl průběh až na začátek třetí třetiny naprosto jednoznačný v prospěch světelských  a tak z toho bylo ukončení sezóny v pozitivním světle a výhře 8:6. Trenér Baloun by na závěr sezóny chtěl poděkovat klukům, holkám i jejich rodičům a klubu za skvělou sezónu. A doufá, že se v příští sezóně zase umístí o něco výše.