47_20240226_132437.jpg

Výsledkový servis z posledního únorového víkendu

Přinášíme Vám výsledky z uplynulého herního víkendu.

V sobotu se představil tým mužů "B" v Třešti, kdy se postavil proti dačickému "C" týmu. Úvodní dějství muži ovládli poměrem 4:0, kdy Pavelka zaznamenal hattrick(celkově v zápase 5+1). Druhá a třetí třetina již patřila soupeři a utkání skončilo 6:12 pro soupeře.

Starší žákyně si v neděli 25. února 2024 premiérově zahrály první výkonnostní skupinu Ligy starších žákyň v soutěži pražských a středočeských týmů. Klání probíhala v nafukovací hale na Barrandově a šanci dostaly hráčky z širší nominace, které se popraly o místo v sestavě. Před turnajem si daly jasné úkoly, které vzorně plnily. Zápasy bohužel rozhodly individuální chyby, ze kterých se do příště budou muset poučit. 
FBŠ Bohemians zelení : Sklo Bohemia Světlá n/S 1:0
Zápas odehraný ve vysokém tempu, který byl vyrovnaný a rozhodla ho naše chyba, kdy jsme nabídly branku na stříbrném podnosu a soupeř nepohrdl. Atletický zápas, kdy soupeř vysoko napadal a dokonce i zdvojoval při rozehrávce.
Sklo Bohemia Světlá n/S : Tatran Střešovice 1:2
Zápas, kdy měly světelské holky navrch a dlouho vedly. Při výhře by měly šanci si zahrát o první místo. Zamrzelo neproměňování šancí, kdy zahodily tři tutovky během jednoho střídání. 
Florbalová Akademie MB : Sklo Bohemia Světlá n/S 3:0
Střetnutí se soupeřem, který holky zastihl již dost unavené, kdy nejsou zvyklé z žádné soutěže na tak vysoké tempo. Soupeřky žákyně předčily v agresivitě a tvrdé hře a pro výhru si došly zaslouženě větším hladem si záchranu vybojovat. Turnaj přinesl cenné zkušenosti, kdy si holky dokázaly,že musí být schopné hrát jak s techničtějšími týmy, tak i s důraznými soupeři, kde budou zápasy bolet.
Sestava: Z. Daňková, A. Fantová, S. Jelínková, E. Karbašová, E. Píšková, L. Róková, N. Severová, A. Švorcová, I. Ježdíková, V. Čápová, N. Vávrová, E. Pilařová, A. Neterderová, B. Sekotová, A. Teclová.

V neděli 24.února 2024 čekal starší žáky velmi náročný turnaj doma ve Světlé nad Sázavou. Poprvé za celou sezónu se setkali se soupeři z 1. Koše. V prvním zápase se utkali se soupeřem z Dačic, kterému po vyrovnaném souboji nakonec v poslední minutě podlehli 3:2. Do dalšího zápasu šli s vidinou nedostat více jak 8 gólů a pokusit se naopak dát alespoň 2,jelikož nastupovali proti SK JeMoBu, kteří vedou celou tabulku. Výsledek nakonec dopadl remízou 4:4 a radostí jako z výhry. Do posledního zápasu tak nastoupily s velkým odhodláním a také to tak vypadalo. Proti ochuzenému týmu z Třebíče do třetice přidali výhru 9:1 a mohli si tak v šatně zazpívat písničku Světlá on fire. Trenér Petr Baloun kluky chválí hlavně za koncentraci, psychickou pohodu a velké odhodlání, s kterým šli do každého zápasu.

Elévové a elévky odjeli v neděli do Přibyslavi, kde dívky zaznamenaly dvě výhry a dvě remízy. Tým podržela skvěle chytající Anastázie Veselá. Kluci odcestovali v menším počtu. Zapsali jednu výhru, jednu remízu a dvě porážky.

Ženy o víkendu svedly dva duely s brněnskými celky. 

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou - Aligators Šitbořice 10:7 (4:3, 2:1, 4:3)
V sobotu 24.února 2024 ženy v domácím zápase porazily Aligátorky 10:7. Do hry nastoupila brankářka Tereza Bláhová a 18 hráček do pole. Úvod zápasu se vůbec nepovedl, když v osmé minutě světelačky prohrávaly 0:3. Poté se ale výkon zvedl.Během první třetiny ženy dokázaly otočit na 4:3. Po vyrovnání na 4:4 ženy přidaly další čtyři branky, leč soupeř třemi góly zadělal na drama, když snížil na 8:7. Naštěstí závěr se holkám povedl a dovedly zápas k výhře. V zápase 5 kanadskými body zazářila Šárka Kudlová i hostující Petra Ondráčková. Stínem vítězství se stala tři zranění hráček.

Světlá n/S - FBŠ Hattrick Brno 5:6 (2:3, 3:1, 0:2)
V neděli 25. února 2024 bez tří zraněných se ženy  v Golčově Jeníkově postavily týmu Hattrick Brno. Ve vyrovnaném utkání dlouho vedly 4:3, ale soupeř v závěru dvěma góly překlopil skóre na svou stranu. Tentokrát se příliš nedařila kombinace, Hattrick chtěl vyhrát, aby se posunul na čtvrtou příčku, což se mu se štěstím podařilo.
Po základní části Světlá obsadila osmou příčku, což znamená, že v prvním kole play-off na ně čeká sedmý tým tabulky, Aligators Šitbořice. 

Vzhledem k vzájemnému sobotnímu utkání se nemají oba týmy čím překvapit, dá se čekat vyrovnaná série. V sobotu 2.března 2024 hrají v SH Křenovice, hned v neděli 3.března 2024 ve sportovní hale ve Světlé nad Sázavou od 17 hodin.
Sestava: Tereza Bláhová - Veronika Beránková, Šárka Kudlová, Marie Bartošková, Klára Petrovičová, Eva Tichá, Renata Vašková - Andrea Doležalová, Renata Hermanová, Viktorie Váňová, Aneta Tichá, Dagmar Stránská, Karolína Urbanová, Nikola Doležalová, Veronika Císařová, Klára Chmelová, Adéla Hartlová, Barbora Sýkorová, Leona Franclová, trenér Tomáš Rosecký