Výsledkový servis z posledního listopadového víkendu

Poslední listopadový víkend nabídnul několik zajímavých výsledků.

V sobotu 25. listopadu 2023 vyrazili starší žáci do Třebíče, kde si chtěli spravit náladu po předchozím nevydařeném turnaji. V prvním zápase se utkali s týmem Orel Kněžice, kde se první dvě třetiny herně trápili a výsledek byl po dvou třetinách 5:3. Do třetí třetiny pozměnili posty některých hráčů a třetí třetinu již vyhráli 7:0.Konečný výsledek zápasu hovoří jasně 12:3 ve prospěch světelského družstva. Do druhého zápasu s Třebíčí žáci nastupovali již v upravené sestavě s tím, že si byli vědomi, že se bude jednat o nejtěžší zápas turnaje. Zápas byl herně velice vyrovnaný, ale gólově přál první dvě třetiny spíše Třebíči. Obrat nastal ve třetí třetině, kdy dokonce v čase 29:42 Jakub Krpálek srovnal z nulového úhlu na 6:6. Do třetího zápasu proti Okříškám již kluci nastupovali značně unaveni a dělalo jim problém se více herně prosadit. Soupeř hrál hodně zataženě a v podstatě se snažil jen bránit. Nakonec se jim povedlo vyhrát i tento zápas poměrem 6:2 a díky skóre vyhráli 3. výkonnostní koš.

Mužské rezervní týmy vyrazili do Třeště, kde nezastavitelný válec v podobně týmu Světlá nad Sázavou "C" nejdříve zdemoloval své bratry ve zbrani tým Světlá nad Sázavou "B" výsledkem 14:1 a poté po vypjaté první a druhé třetině dokázal uspět i v souboji s Dačicemi poměrem 5:3. Skvělým výkonem se prezentoval Martin Pavelka s celkově 14 body z obou zápasů. "B" tým si ve značně oslabené sestavě nedokázal poradit ani se svým druhým soupeřem Žďárem nad Sázavou "C" a podlehl mu 3:8.

V sobotu jako poslední svůj zápas rozehrály ženy v v Křenovicích proti Aligatorkám, který pro ně nezačal nejlépe. Po chybách v obsazovaní hráček prohrávaly 0:3. Poté se ale v oklestěné sestavě, kdy chybělo z různých důvodu 5 hráček do pole, herně zvedly a zápas byl vyrovnaný. Bohužel několik šancí se neproměnilo, proto soupeř držel vedeni o 3 branky. Poté došlo ke zranění dvou holek, takže v závěru jsme inkasovaly vlivem nedostatku sil góly. Zápas tak skončil poměrem 3:10.

V neděli v pelhřimovské hale na dorostenky čekaly dva týmy ze spodku tabulky, čemuž odpovídal průběh obou zápasů. Prakticky se hrálo jen jednu branku, otázkou byla jen výše rozdílu skoré. Bohužel mnoho šancí zůstalo nevyužito, ale holky zaslouží pochvalu za neustále aktivní hru. Výborně se do zápasů zapojily i věkem žákyně, které v dorostenkách teprve začínají. Celkem se představilo 18 hráček. Výkony holek jsou nejlepší pozvánkou na domácí turnaj v neděli 10. prosince, kdy budou hájit první příčku tabulky v soubojích od 10.00 s Týnem nad Vltavou a od 13.30 s Meťákem České Budějovice.

Do Jihlavy odjely v malém počtu i týmy elévů a elévek. Klukům, kteří odjeli pouze ve čtyřech hráčích vypomohla v zápasech Johana Havlová. Dívčí tým nastupoval v 5 hráčkách do pole. Oba týmy předváděli skvělé výkony, kdy se dočkaly slov chvály od svých trenérů Petra a Daniely Kořánových. V malém počtu dokázaly oba týmy bodovat. Kluci si připsali jednu výhru, holky jednu remízu.

Ani nedělní zápas pro ženy nedopadl dobře. I přestože v Maloměřicích už byla sestava plnější, což se hned odrazilo ve výkonu, neboť se hrál vyrovnaný zapas, nedokázaly ženy zvítězit.  Branky dlouho nepadaly, až ke konci druhé třetiny se dvakrát prosadili domácí. Ve třetí třetině ženy opět nedokázaly několik šancí proměnit, zatímco soupeř v závěru po jednoduchých chybách upravil na konečných 7:0. Oba zápasy byly hodně podobné, kdy výsledky neodpovídají skóre.