Výsledkový servis z posledního herního víkendu v tomto roce

Přinášíme vám výsledky z posledního herního víkendu v tomto roce.

V sobotu se jako první představili mladší žáci a žákyně, které čekal turnaj v Pelhřimově. Tým chlapců si připsal 2 výhry a 2 prohry. První zápas proti pelhřimovskému celku nabídl spoustu gólových akcí a skončil poměrem 9:7 pro Světlou. Druhý zápas s Jihlavou přinesl méně zajímavou podívanou, Jihlava světelské kluky překvapila velice agresivní hrou a nesportovním chováním, kde se spíše než o výsledek zápasu, obávali o své zdraví. Tento zápas prohráli a byli z něho značně rozhození i při dalším zápase, který se jim také nepodařilo vyhrát. Po uklidnění a promluvě od trenéra Mareše, se kluci herně zvedli a nakonec rozstříleli Pacovské Honzíky.  Děvčata se prezentovala aktivní hrou, bohužel se jim však nedařilo proměňovat šance a tak si na turnaji připsaly 3 prohry a 1 výhru.

Juniorky odehrály v Písku pouze jeden zápas s Meťákem České Budějovice, protože se tým Soběslavi omluvil, kvůli marodce.  Tento zápas i přes stálou herní převahu prohrály 1:2 na nájezdy, oslabená sestava juniorek doplatila na střelecké trápení a výtečnou gólmanku soupeře.

Světelští muži "A" nastoupili v sobotu k dvěma zápasům v Třešti proti Sabots Jihlava a Žďáru nad Sázavou "B". Po zatím téměř bezproblémovém průběhu sezony a sbírání vítězství z předchozích zápasů na ně padla pověstná deka a celému mužstvu se ve hře nedařilo. A i přesto, že vedli už 2:0 s Jihlavou se soupeři podařilo skóre vyrovnat. Při vzájemném vyloučení a hře 4 na 4 se soupeř dostal do vedení 2:3 a následně ještě přidal další branku na 2:4, což bylo i konečné skóre a první porážka ze hry v sezoně byla zpečetěna. Ve druhém zápase se Žďárem nad Sázavou hrál soupeř silně defenzivně a snažil se hrozit z breakových situací, což jim přineslo 3 branky. V návaznosti na nevýrazný výkon z prvního zápasu, se muži trápili v koncovce i v tomto utkání. Zápas nakonec rozhodla přesilová hra světelských , kde dokázali skórovat na konečný výsledek 4:3. Trenér Trtík věří, že ve zbytku sezony (po vánoční pauze) jeho svěřenci opět najdou svůj rytmus k vítězným zápasům.

Ženy nastoupily k atraktivnímu dvojutkání se soupeřkami z Kutné Hory, které lze považovat za derby. Od prvních momentů sobotního klání ve Světlé bylo jasné, že světelačky chtěly hrát velice aktivně a soupeřky k ničemu nepustit. V první třetině se to dařilo na výbornou, dostaly se do vedení 2:0, ale bohužel smolným momentem před koncem třetiny se soupeřkám podařilo skórovat. V druhé třetině pak možná pod tíhou okamžiku, před výborným publikem, došlo k hernímu výpadku a soupeř otočil skóre v poměru 3:4. Ve třetí třetině se ženy však vrátily do zápasu a podařilo se vyrovnat na stav 5:5. Prodloužení herně ovládaly, ale bohužel branka nepadla. V nájezdech byl pak soupeř efektivnější a překlopil vítězství na svojí stranu. V každém případě předvedly velice vyspělou týmovou hru i s výbornými individuálními výkony.

Odvetný zápas v neděli v Kutné Hoře probíhal v podobném stylu, akorát se  ženy bohužel vícekrát dopustily nedůrazu při útoku soupeřek a sami v dobrých příležitostech netrefovaly branku a tím pádem Kutná Hora navyšovala vedení na konečné skóre 8:4.  Trenér Trtík chválí holky za bojovnost až do úplného závěru a věří, že po zapracování na finální fázi dojde v dalším průběhu sezony i k výsledkovému posunu.

Poprvé v sezoně se starší žákyně dostaly do druhé skupiny, kde si poprvé zahrály s neznámými týmy. Po cestě si připomněly místa, kudy jezdily v létě na Salming Cup.

WIZARDS DDM SO PRAHA 10 : SKLO BOHEMIA SVĚTLÁ N/S 1:1

První zápas se holky sehrávaly a hledala se souhra, ale i tak by trenér Karbaš hru hodnotil kladně. Soupeř, který neměl ani dvě lajny a měl talentované mladé hráčky byl zdatným protivníkem a menší hřiště nahrávalo tvrdší hře, kterou praktikoval. V úvodním dějství byly šance na obou stranách a Wizardky s pečlivou obranou stěžovaly kombinaci před brankovištěm. Došlo také k vyloučení na každé straně, kdy se Světelačky musí do příště vyvarovat zbytečného osekávání hráčky zezadu na útočné polovině, která běží do plné obrany. Druhý poločas padly jediné dvě branky zápasu a závěrečný tlak, který holky chtěly vyvinout v silné sestavě po pár sekundách přerušilo přísné vyloučení od rozhodčího, který nejenom nám, zpestřoval celý turnaj. Jediným negativem utkání bylo zranění soupeřky bez zavinění.

SKLO BOHEMIA SVĚTLÁ N/S : FATPIPE TIGERS START98 KUNRATICE 11:0

Další neznámý soupeř, který se nachází na 7 příčce! V utkání s Wizards prohrály 2:0 a tak holky musely vyhrát větším rozdílem, aby mohly  bojovat v posledním zápase o postup do nejvyššího koše s vítězem druhé skupiny. Tento systém si letos vyzkoušely poprvé. Během pěti minut vedou o 2 góly. Přečkávají i trestné střílení. Poté už začaly navyšovat brankový rozdíl. I když výsledek vypadá jednoznačně, opak byl pravdou.

SKLO BOHEMIA SVĚTLÁ N/S : BLACK ANGELS 2:4

Jediný letošní přemožitel žákyň nás opět porazil. Herně si musel občas připadat jako na kolotoči. Trenér Karbaš je i přes prohru spokojen s předvedenou hrou a ví, na čem musí dále zapracovat. Poslední branka padla už po skončení hrací doby, což je jen optická korekce. Větší problém byl s pořadatelkou, kdy se opakovaně přerušovala hra, protože neběžela časomíra, což přispělo k rozkouskování hry. Opět došlo i na ošetřování, které se naštěstí obešlo bez následků. Utkání bylo nemastné, neslané a po první brance přišla ke konci první poloviny půlminuta hrůzy. První branka padla po faulu, kdy šly světelské holky pomalu střídat a poté stačilo nahození na branku a troška smůly. Probrali se i do té doby tišší fanoušci soupeře. Druhá branka padla vzápětí po chaosu a několika soubojích na naší polovině. Střela krásně zapadla do pravé šibenice. Na druhou polovinu soupeř začal hrát jen na brejky a holky kombinovaly na míčku. Přišla třetí branka do naší síťky, timeout, změna v sestavě a po tlaku kontaktní branka, kterou si dala domácí hráčka. Na konci padl kontroverzní gól do prázdné branky, který už nic neřešil.

Druhé družstvo hrající systém 3+1 odjelo do Jihlavy, kde Světlou reprezentovalo 8 hráček. V bráně chytala Ema Píšková, v poli hrály Anička Langpaulová, Adriana Teclová, Nikola Smolová, Eliška Jelínková, Viki Čápová, Bára Sekotova, Natka Vávrová. Postupně se holky zlepšovaly ve hře, když po prohrách s Jihlavou "A" a Žďárem nad Sázavou, remizovaly s Jihlavou "B" a porazily JeMoBu. Trenér Tomáš Rosecký chválí všechny hráčky za poctivý  přístup, který předváděly po celou dobu turnaje. Jejich postupné zlepšování mohou vidět fanoušci po Vánocích ve Světlé nad Sázavou,  kdy se v sobotu 6.ledna 2024 od 14 hodin představí v domácí hale.