Výsledkový servis z druhého únorového víkendu

Domácí turnaj mužů přinesl výhru a prohru, ženám se ve Svitavách dařilo. Dorostenky a starší žákyně také úspěšné.

Starší žákyně vyjely v sobotu 10. února 2024 do Rudné u Prahy, kde se jim velice dařilo a a tak postupují poprvé v sezoně do 1. koše. Dvě remízy, šťastný los, zlomená florbalka a konečně postup mezi nejlepší. I tak by se dal shrnout poslední turnaj starších žákyň.

Rudná Panthers Praha BLACK : Sklo Bohemia Světlá n/S 2:2

Zápas proti soupeři, který holky v předchozím zápase potrápil a musely otáčet výsledek. Tento zápase se světelačky rychle ujaly dvougólového vedení, ale poté lehkovážně inkasovaly dvě branky, kdy zbytečně otevřely hru. V zápase se bohužel bez cizího zavinění zranila jedna světelská hráčka, takže Světlá celý turnaj dohrávala s devíti hráči do pole.

Sklo Bohemia Světlá n/S : Prague Tigers Nehvizdy 3:3

V tomto zápase došlo ke změně na gólmanském postu i v sestavě, aby byla rovnoměrně rozložená zátěž na hráčky. Při tříbrankovém vedení, chtěl trenér Karbaš pošetřit síly na finálový zápas i vzhledem k nachlazení některých hráček, což se skoro vymstilo. Trpělivost a jistota na míčku jsou věci na kterých budou starší žákyně muset zapracovat tak, aby dokázaly změnit tempo hry. Po zápase došlo ke kuriózní situaci, kdy kapitánka týmu šťastnou volbou při hodu mince rozhodla, že si  holky zahrají o postup do prvního koše při shodě všech parametrů, který rozhodují o pořadí týmů.

TJ Sokol Královské Vinohrady : Sklo Bohemia Světlá n/S 1:5

Zápas měl jednoznačný průběh, kdy se holky už neměly na co šetřit a výsledek si urvaly. Jedinou branku, kterou se Vinohradům povedlo vstřelit bylo v oslabení.

Sestava: L. Róková, N. Severová, E. Hotová, V. Čápová, E. Píšková, N. Vávrová, E. Pilařová, A. Švorcová, B. Sekotová, E. Karbašová, D. Machálková.

V sobotu 10.února 2024 přivezly ženy důležitou výhru 8:2 ze Svitav. Postavení v tabulce slibovalo napínavou podívanou, poněvadž oba týmy dělil jen jeden bod, ale světelačkám se odveta za říjnovou domácí prohru náramně povedla. V první třetině jsme se dvakrát prosadily, ale Svitavy vždy po nedůrazu vyrovnaly. Postupně Světlá získávala herní převahu, což jsme dokázala i gólově zúročit, naopak gólmanka Kristýna Bartošová dokonale zavřela bránu do konce utkání. Bodově se zaskvěla Šárka Kudlová, která v zápase připsala 6 bodů za 3 góly a stejný počet asistencí. Zaslouženou výhrou si tak upevnily osmou příčku tabulky, navíc vítězná šňůra trvá v novém roce už čtyři zápasy.
Nyní na ženy čekají do konce základní části tři zápasy v domácí hale, nejprve dorazí v sobotu 17.února 2024 od 18:00 Hradec Králové.
Sestava: Kristýna Bartošová - Veronika Beránková, Šárka Kudlová, Marie Bartošková, Eva Tichá, Renata Vašková - Andrea Doležalová, Veronika Císařová, Viktorie Váňová, Aneta Tichá, Dagmar Stránská, Adéla Hartlová, Karolína Urbanová, Klára Chmelová, Leona Franclová, trenér Tomáš Rosecký

V sobotu 10. února 2024 nastoupili muži "A" k dalším zápasům v regionální lize Vysočiny proti soupeřům JSW Bohemia SK Jihlava "B" a SK JeMoBu. První zápas nezastihl domácí v dobrém rozpoložení a hned v druhé minutě utkání dal hostující tým branku, kterou po nevýrazné hře a trápící se koncovce domácích, držel až do posledních minut třetí třetiny, kde se nejprve podařilo skóre otočit ve prospěch Světlé 1:2, aby nakonec dovolili soupeři svými chybami 2x skórovat a následně při hře bez brankáře zpečetit skóre na 2:4 ve prospěch hostujících. Druhý zápas již měl o poznání větší tempo a to našim borcům vyhovovalo. Po první třetině a skóre 3:0 pro Světlou se soupeř začal primárně starat o hlasité komentáře k počínání hráčů Světlé a také rozhodčích, než aby se více soustředil na předváděnou hru, kde pouze přidali na agresivitě v osobních soubojích a výpadech. I druhou třetinu ovládla Světlá a navýšila skóre již na 5:0. Ve třetí třetině již byl cíl jediný, nenechat se zranit, ani vyprovokovat. Oba týmy vsítili po 2 brankách a konečné skóre bylo tedy 7:2 pro Světlou.

V neděli 11.2.2024 odehrály dorostenky v Týnu nad Vltavou dva vítězné duely.  První zápas vyzvala světelské dorostenky SK Jihlava, která má kádr tvořen hlavně žákyněmi. Jejich holky se postupně zlepšují, ale v tomto zápase si Světlá připsala pohodovou výhru 8:0, když gólmanka Terka Čechová udržela čisté konto. Druhý zápas proti domácímu Týnu nad Vltavou se odehrál ve větším tempu, neboť rychlé domácí hráčky naše dorostenky přinutily vydat maximum sil k udolání soupeřek. V každé třetině Světlá vsítila čtyři branky, proto závěrečné skóre bylo 12:2. Po tomto turnaji zůstávají dorostenky na první příčce tabulky, pořád s jednobodovým náskokem před pronásledovateli z Písku a Pelhřimova. Další turnaj je čeká hned tuto sobotu 17.února 2024 v domácí hale, kde se utkají s Třebíčí a Dačicemi. Sestava: Tereza Čechová - Markéta Chmelová, Nicol Neubauerová, Klára Němečková, Eliška Karbašová - Nela Severová, Magdalena Doležalová, Nikol Severová, Laura Karasová, Kristýna Milfaitová, Veronika Bohuňková, Adéla Švorcová, Kristýna Štrálová, trenér Rosecký