Výsledkový servis z druhého adventního víkendu

I druhý adventní víkend byl našlapaný florbalem.

Starší žáci si ve druhém výkonnostním koši připsali po jedné výhře, prohře a remíze. Tentokrát se tým musel obejít bez některých opor a to i z dívčí složky. První zápas dopadl vyšším brankovým rozdílem s domácím oddílem ASK Bystřice nad Pernštejnem, kdy si s chutí zastříleli. Druhý zápas s Havlíčkovým Brodem žáci dotáhli až v poslední třetině k nerozhodnému skóre, kdy neproměnili spoustu šancí, ale dokázali eliminovat nejnebezpečnější hráče soupeře. Poslední zápas s Hipposem měli ve vlastních rukách, kdy vedli ve druhé třetině 1:5 a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Došlo, ale k dvouminutovému hororovému výpadku, kdy soupeř sekundu před koncem druhého dějství srovnal. Poslední třetinu po neproměněném trestném střílení a několikerém nastřelení brankové konstrukce slavil postup soupeř. Tým ukazuje vzrůstající formu a díky vedení mladých trenérů je vidět velký posun.

Muži "C" naskočili v sobotu 9.prosince 2023 ke dvěma domácím utkáním. Po vzoru sedmi statečných, nastoupili ve stejném počtu s hráči v poli do zápasu proti soupeřům z Telče, kteří měli sestavu nabitou počtem hráčů, ne však kvalitou. A byla to právě kvalita, která byla zjevně na straně Světeláků a rozhodla pro konečný výsledek 8:2 v jejich prospěch. Druhý soupeř z Přibyslavi se opět představil velice houževnatým výkonem s odhodláním převrátit v duchu fair play utkání na svoji stranu až do úplného konce, což zaslouží uznání. Světeláci si však celý zápas hlídali, těsný náskok a dovedli zápas do vítězného konce se skóre 6:4. Nutno podotknout, že šlo již o 10 výhru z 10 zápasů a jsou tak zaslouženě na čele tabulky s náskokem 12 bodů před druhou Telčí.

Doma se taktéž představil tým mužů "B", který se utkal s týmy SK Juvenis Přibyslav a Florbal Telč. V prvním zápase Přibyslav začala aktivně a brzo po začátku dali dva rychlé góly, ale světelští se nevzdali a do první třetiny úpěnlivou a vysokou aktivitou srovnali. Ve druhé třetině se tým ze Světlé snažil, seč mu síly stačily,  přibyslavský gólman byl i s notnou dávkou štěstí, proti změně stavu. Zato týmu Přibyslavi se dařilo vše. Tomu přispělo i vyloučení Patrika Hoka, které bylo potrestáno gólem a  než se světelský tým rozkoukal, dostal další dva rychlé góly.  Druhá třetina skončila 4:6 pro neprospěch týmu ze Světlé. Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu, byla proměněna spousta šancí na obou stranách. Konečné skóre se zastavilo na 8:11 pro Přibyslav.
Za to druhý zápas proti Telči začal velice bojovně po šesté minutě už Světlá vyhrávala 3:1. Byla na vlně až do 7 minuty 44 vteřiny, kdy byl vyloučen hráč #39 Patrik Hoke za hrubost. Následovně Telč potrestala zaváhání a snížila náskok na 3:2. Načež na začátku 10. Minuty byl opět za vyloučen Patrik Hoke, a to za nesportovní chování(2+10) . Telč opět trestala a přidala dva góly navíc a tak třetina skončila 3:5 pro Telč. Začátek druhé třetiny vypadal nadějně, hra byla pohledná a akční, ale stalo se nevyhnutelné, hráčům Světlé došly fyzické síly a hráči Telče začali dominovat na hřišti. Druhá třetina skončila 4:9. Do třetí třetiny vsadili hráči Světlé na ostré napadání a více útočení, což bylo odvážné, ale taky riskantní.  Zhruba 10 minut před koncem Světlá vyměnila gólmana Jiřího
Moravce za Terezu Doležalovou, aby nabírala zkušenosti. Bohužel snaha o zvrat zápasu byla marná a tak Světlá podlehla 6:15.

Jako poslední nastoupily do sobotního zápasového kolotoče ženy. Naprosto vyrovnané utkání dlouho nepřinášelo žádné branky. Když se ženám konečně povedlo prosadit, hned za minutu si daly nohou vlastní gól. V hale v Kuklenách holky bojovaly s nezvykle hrozným povrchem, navíc jasné sekery domácích hráček zůstávaly nepotrestané vyloučením. Nakonec o výsledku rozhodla využitá přesilovku domácích, navrch ještě proměněné trestné střílení (2.v zápase). Gólem v závěru ženy zápas zdramatizovaly, leč alespoň do prodloužení se už ho nepovedlo dotáhnout. Podruhé v sezóně s Hradcem prohrály o jediný gól, což hrozně mrzí, neboť za předvedenou hru si body zasloužily.

V neděli odcestovali naši nejmenší do Pelhřimova, kde vinou pozdního příjezdu nestihli rozcvičku. Její absence se podepsala na výkonu v prvním zápase. Avšak po diskuzi a rozcvičce před dalším zápasem kluci předváděli zlepšené výkony. Povedlo se jim 2x vyhrát(vložený zápas se 3. týmem Pelhřimova),1 remizovat. A 2x prohráli. Holky si připsaly 1 remízu, 2 výhry a 2 prohry.

Dorostenky se představily v neděli v domácím prostředí, kde odehrály již šestý turnaj, tentokrát v kompletní sestavě. Před velmi slušnou diváckou návštěvou předvedly hezký kombinační florbal, který přinesl ovoce v podobě dvou výher nad týmy z Jihočeského kraje. Nejprve si holky poradily 4:2 s Týnem nad Vltavou, a pak 6:0 s Meťákem České Budějovice. V polovině základní části dorostenky okupují první příčku tabulky za 11 výher a pouze 1 porážkou před Pelhřimovem a Pískem. Právě s Pelhřimovem se utkají o první místo po Vánocích v Třebíči.

V neděli čekal ženy další zápas s favoritem ligy Dobruškou, která dosud nepoznala hořkost porážky. Jinak tomu nebylo ani v tomto utkání. Hráčky Dobrušky šly do vedení hned první střelou v zápase. Do konce první třetiny se jim povedlo tento náskok ještě navýšit. Druhá a třetí třetina přinesla mírné zlepšení hráček ze Světlé, kdy dokázaly korigovat stav utkání na 4:10.