Výsledkový servis: Starší žákyně postoupily do druhého koše

Ze třech naplánovaných turnajů se vlivem nepříznivého počasí odehrál pouze jeden. A to turnaj starších žákyň, které vyjely do Rudné u Prahy.

Starší žákyně postoupily do druhého koše

Starší žákyně tentokrát odcestovaly do Rudné u Prahy, kde odehrály zatím nejlepší turnaj v kulisách ladovské zimy. Nutno zmínit, že díky ochotě všech klubů se podařilo změnit pořadí zápasů, aby některé hráčky nemusely vstávat už v pět ráno k daleké cestě z Vysočiny.

Sklo Bohemia Světlá n/S : Rudná Panthers Praha Black 7:6

Zápas začal dobře pro domácí celek, kdy v první minutě otevřel skóre po našem klasickém darování míčku. Druhá branka padla po našem nedůrazu a nedostoupení před svatyní, kde si nikým neatakovaná hráčka v klidu dorážela až se jí povedlo zakončit. Tým se otřepal a ještě v prvním dějství vstřelil dvě branky ze střední vzdálenosti, kdy se shodně vymetla levá šibenice. Soupeř zabral, když hráčky s číslem 9 a 12, na které jsme se měly soustředit daly po našem nedostoupení branku. Další gól vzápětí přidal soupeř opět po výklusu našich hráček do obrany a nedostoupení střelkyně. Naše gólmanka nás tentokrát moc nepodržela, což nám vrchovatě vynahradila v druhém dějství. První půlku jsme ukončili krásným sólem od středového puntíku a střelou překvapivě do levého horního růžku, kde jsme asi měly magnet na míček. Druhou půli jsme začali aktivněji a srovnaly v úvodu skóre. Po přísném vyloučení se soupeř dostal opět do vedení. Za tři minuty se skóre opět měnilo, kdy jsme dostaly lacinou branku z úhlu k bližší tyčce. Čtyři minuty před koncem vedl soupeř o dva body, ale mi neztrácely víru ve své schopnosti utkání zvládnout. Došlo ke změnám v sestavě, což přineslo snížení na jednobrankový rozdíl. Soupeř si vzal timeout, což nám pomohlo nabrat síly a říci si co potřebujeme zahrát. A poté se děly věci ! V poslední minutě a pěti sekundách jsme srovnaly a vzápětí vstřelily vítěznou branku. Nejdůležitější zápas v sezoně, kdy jsme se naučily otáčet nepříznivý průběh utkání.

Sklo Bohemia Světlá n/S : Rudná Panthers Praha White 16:0

Zápas měl jednoznačný průběh, kdy se nám ovšem cíl podařilo splnit až čtyři sekundy před koncem !!! Nastala obrovská radost, kterou asi nikdo mimo náš tým nechápal. Tím úkolem bylo, aby každá hráčka v tomto střetnutí vstřelila branku. A u některých to bylo hodně, hodně šancí než se zadařilo. ?Ale povedlo se a ukázala se nesobečnost a dobrá parta holek.

SK Dvojka Paha D : Sklo Bohemia Světlá n/S 2:3

Do zápasu proti týmu, který také vyhrál předchozí utkání jsme vlétly a po třinácti sekundách otevřely účet. V prvním poločase padla i druhá branka z našich florbalek. Bohužel po tomto gólu, jsme přestaly hrát na čem jsme se domluvily a soupeř se začal dostávat do hry. Druhý poločas v naší přesilovce se nám podařilo vstřelit smolně vlastní branku. V nervózním závěru padlo ještě po jedné brance z každé strany a mohl se slavit postup. V určitých fázích zápasu, jsme dokázaly měnit tempo hry, což vidím jako velké plus. Soupeř byl na úrovni jediného našeho přemožitele v letošní sezoně, takže hodnotím kladně posun hráček. Škoda nevyužitých příležitostí, kterých bylo požehnaně. Naučily jsme se, že hrát ve flow neznamená hrát lehkovážně. V tomto utkání jsme si také poprvé vyzkoušely hru s prioritními střelci a rozdílnými úkoly pro útoky v obou lajnách.

Zasloužený postup týmu, který má v soutěži nejvíce výher, vstřelených gólů – 128 a tím pádem i nejvíce hráček ve statistikách, kdy kapitánka týmu vede kanadské bodování celé soutěže. Ve druhém koši se v základní časti potkáme 17.12 s Wizards DDM Praha 10 a FATPIPE Tigers Start98 Kunratice. Věřím, že tým opět překročí svůj stín a dokáže zahrát ještě lepší florbal, což je určitě v jeho možnostech a schopnostech všech hráček !!!

Za tým starších žákyň trenér Martin Karbaš.