67_20240624_103141.jpg

Světlá nad Sázavou na olympiádě dětí a mládeže

Téměř tři a půl tisíce účastníků, 20 sportů, 78 disciplín. V Českých Budějovicích v neděli 23. června slavnostně odstartuje Olympiáda dětí a mládeže určená mladým sportovcům od 12 do 16 let.

 Do Jihočeského kraje se na konci června sjede téměř 3 500 mladých sportovců, kteří budou soutěžit ve 20 sportovních odvětvích. Sportovcům LODM navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

LODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003. V roce 2005 v Brně byl poprvé na olympiádě také florbal.

V letošním roce 2024 se LODM koná v Jihočeském kraj. Dívky všechna svá utkání odehrají v krajské metropoli. Kluci hrají základní skupiny v pondělí a v úterý v Soběslavi a Chýnově. Kraj Vysočina se představí první dva hrací dny právě v Chýnově. Play-off se hraje ve středu v Soběslavi, utkání o 9.-14. místo v Chýnově

 Kraj Vysočina budou reprezentovat  i zástupci z našeho oddílu a to: Soňa Jelínková, Eliška Karbašová, Nela Severová.

Martin Karbaš se představí na lavičce kluků.

Všem účastníkům držíme palce, aby se jim i jejich výběrům na turnaji dařilo.

Informace, rozpis a výsledky
webové stránky LODM
program LODM
florbal na LODM